Wywiad z Ferdinandem

Czy planujesz resztę swojej kariery spędzić w United?
Oczywiście, że tak. Za każdym razem, gdy przybywam do Carrington odczuwam podniecenie i nie zamierzam nigdzie się stąd ruszać.
Jaki jest najbardziej irytujący przedmeczowy rytuał z jakim się spotkałeś?
Zdecydowanie ten, który wykonuje Paul Robinson. Przed każdym spotkaniem pluje na podłogę w szatni. Nie jest to zbyt higieniczne!
Jeśli mógłbyś cofnąć się do jednego momentu z Twojej kariery, to który moment byś wybrał i dlaczego?
Z chęcią wróciłbym do finału Ligi Mistrzów w Rzymie i rozegrał jeszcze raz pełne 90 minut. To był dla nas bardzo rozczarowujący mecz i chciałbym, aby potoczył się zupełnie inaczej.
Czy to prawda, że Wayne jest zawsze najlepszy gdy gracie w Fifę? Jeśli tak, to kto jest na drugim miejscu?
Pewnie, że tak jednak tylko dlatego, że grywa najwięcej. Zaraz po nim umieściłbym Aarona Lennona lub Darrena Benta.
Którą ze swoich bramek zapamiętałeś najlepiej?
Ta z meczu na Old Trafford przeciwko Liverpoolowi. Ten strzał z woleja był nie do obrony przez żadnego bramkarza na świecie. Nawet jeśli byłoby ich trzech w bramce, przypuszczam, że nie daliby radę. To był po prostu cudowny strzał.
Czy według Ciebie cudzoziemcy blokują rozwój angielskich talentów?
W pewnym sensie tak, jednak jeśli ktoś jest naprawdę dobry to wybije się nawet przy silnej konkurencji. Chociaż, pewnie przez to nie ma ich tak wielu.
Co sprawia Ci największą frajdę w profesjonalnej piłce nożnej? Pieniądze czy mecze?
Oczywiście w obecnej piłce nożnej wszystko kręci się wokół pieniędzy, jednak od dziecka to co mnie kręciło w piłce nożnej to tylko i wyłącznie możliwość grania i to się nigdy nie zmieniło.
Jeśli miał zagrać z innym środkowym obrońcą, a miałbyś do wyboru wszystkich, którzy nawet tych, którzy już nie żyją - to kogo być wybrał?
Paul McGrath - wspaniały piłkarz, szkoda, że nękało go tak wiele kontuzji.
Jaka jest Twoja ulubiona piosenka?
Mam kilka. Papa zespołu Rolling Stones, The Boss - Jamesa Browna, Human Nature - Michaela Jacksona oraz Juicy - Biggie'go Smallsa.
Ze wszystkich piłkarzy przeciwko którym grałeś, z którym chciałbyś grać w jednej drużynie?
Z Brazylijczykiem Ronaldo. Zagranie z nim w jednej drużynie to byłby zaszczyt.
Jaka jest najlepsza koszulka, którą udało Ci się zdobyć po meczu?
Moja własna z debiutu w reprezentacji Anglii. Nie było opcji, abym się za nią zamienił!
Gdybyś nie było Rio Ferdinandem, kim chciałbyś być?
Zawsze chciałem być Michaelem Jacksonem lub Martinem Gaye.
Czy kiedyś zapuścisz znów swoje włosy?
Nie ma mowy, ta wariacka fryzura to przeszłość i nie zamierzam do niej wracać.